Татарстан Республикасы ҮК компетенцияләр федераль үзәге сертификациясен уңышлы үтте

2022 елның 25 апреле, дүшәмбе

Хезмәт җитештерүчәнлеге өлкәсендә Татарстан Республикасы компетенцияләренең төбәк үзәге («Татарстан Республикасының энергия ресурсларының нәтиҗәле технологияләре үзәге» ДАУ) «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проекты кысаларында Федераль компетенцияләр үзәген сертификацияләү уңышлы узды.

Комиссия составына ФЦК вәкилләре, шулай ук ТР КРY башка төбәкләр җитәкчеләре керде. Сертификация ике этапта узды - дистанцион һәм очный.  Эшләп тәмамланган проектны бәяләү чараларын уздыру һәм проектны гамәлгә ашыру стадиясендә «Зеленодольск сөт эшкәртү комбинаты» АҖ Милли проектында һәм «Полюс» ҖЧҖендә катнашучы предприятиеләр сайлап алынды, шулай ук Сертификацияләү пунктларының берсе - процесслар фабрикасы эшен бәяләү. Татарстан ҮК эшенең барлык күрсәткечләре дә ФЦК тарафыннан билгеләнгән бәяне алды.

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы мәгълүматлары буенча, хәзерге вакытта милли проектта икътисадның төп чимал булмаган тармакларының 157 предприятиесе катнаша, 2024 елга кадәр максатчан күрсәткеч - 249 оешманы җәлеп итү. ТР ҮК экспертлары ярдәмендә җитештерүчәнлекне арттыру чараларын республика икътисадының төрле тармакларында 86 предприятие гамәлгә ашыра.  ТР КРY штаты югары профессиональ экспертларны - практикларны үз эченә ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: