Үзбәкстан делегсе Татарстан Республикасына визит белән килде

2021 елның 11 октябре, дүшәмбе

Үзбәкстан делегациясенең Татарстан Республикасы Энергия ресурсларының нәтиҗәле технологияләре үзәгенә визитының төп максаты - Татарстан Республикасы Төбәк компетенцияләр үзәге хезмәт җитештерүчәнлеген һәм энергия ресурсларын саклау өлкәсендә хезмәттәшлекне үстерү булды.

Чараларның җыелган программасы «Процесслар фабрикасы» укыту мәйданчыгын бәяләүне, белем бирү семинарларында һәм эксперт сессияләрендә катнашуны һәм «Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проектында катнашучы кайбер предприятиеләргә баруны күздә тота. Проектларның пилот агымнарын карап йөргәндә, алынган нәтиҗәләр ачык күренде. Төбәк үзәге белгечләре проектны тормышка ашыруның нечкәлекләрен, проблемаларны ачыклау алгоритмын һәм яхшыруны гамәлгә ашыру эзлеклелеген сөйләделәр. Предприятиеләрдә күргәннәре делегация әгъзаларын гаҗәпләндерде һәм уңай тәэсирләр калдырды.

Шулай ук Үзәк директоры урынбасары Евгений Мартынов, идарә җитәкчесе Елена Петрова һәм бүлек җитәкчесе Екатерина Бородай белән җитештерү предприятиеләре һәм оешмаларының энергетик нәтиҗәлелеген арттыруга юнәлдерелгән чараларны гамәлгә ашыру өлешендә практик эшчәнлек мәсьәләләре буенча очрашулар узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: