«Хезмәт җитештерүчәнлеге» милли проекты кысаларында «2022 елгы остазлыкның иң яхшы практикалары» конкурсының төбәк этабында җиңүчеләрне һәм призерларны бүләкләү

2023 елның 29 ноябре, чәршәмбе

Бүген 2023 елның 29 ноябрендә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Олег Коробченко “Хезмәт җитештерүчәнлеге” милли проекты кысаларында “2022 елгы остазлыкның иң яхшы практикалары” конкурсының төбәк этабында җиңүчеләргә һәм призерларга лаеклы бүләкләр тапшырды.

Конкурс ел саен уза һәм предприятиеләр арасында остазлыкның иң яхшы тәҗрибәләрен ачыклауга һәм аларны алга таба тиражлауга юнәлтелгән.

Татарстан предприятиеләре елдан-ел конкурста актив катнаша һәм үзләренең нәтиҗәлелеген арттыру тәҗрибәсе белән уртаклаша. Быел конкурс биш номинациягә кадәр киңәйтелде, анда 46 оешма катнашты.

"Бүгенге көндә остазлык темасы, квалификацияле кадрлар кытлыгы шартларында, аеруча кискен тора. Белемнәрне тапшыру һәм яңа белгечләрне компания таләпләренә тиз җайлаштыру мөһим», - дип билгеләп үтте Олег Коробченко.

Бүләкләр алды:

«Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыруның алдынгы технологияләре» номинациясендә:

1 нче урында - «Татнефть-Пресскомпозит» ҖЧҖ;

2 нче урын - Б.И. Тихомиров исемендәге «Казан Гипронииавиапром» АҖ.

«Яшьләрне һөнәри үстерү» номинациясендә:

1 нче урын - «Казан вертолет заводы» АҖ.

«Предприятиедә цифрлы инновацияләр» номинациясендә:

1 нче урында - «А.М. Горький исемендәге Зеленодольск заводы» АҖ;

2 нче урын - С.П.Горбунов исемендәге Казан авиация заводы - «Туполев» ПАО филиалы.

«Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру буенча остазлыкның иң яхшы практикалары» номинациясендә:

1 нче урын - В.Д. Шашин исемендәге «Татнефть» ГАҖнең «ТатНИПИнефть» институты;

2 нче урында - «Челтәр компаниясе» АҖ филиалы - Түбән Кама электр челтәрләре;

3 нче урын - «ТАНЕКО» АҖ;

3 нче урын - «Татнефть» ГАҖ скважиналарын җир асты төзекләндерү идарәсе;

3 нче урын - «Кадрлар әзерләү үзәге - Татнефть» өстәмә һөнәри белем бирү мәгариф учреждениесе.

«Социаль өлкәдә остазлык» номинациясендә:

1 нче урын - «Татарстан Республикасы мәгарифен үстерү институты» өстәмә һөнәри белем бирү дәүләт мәгариф учреждениесе;

2 нче урын - Россия Федерациясе халык мәгарифе һәм фән хезмәткәрләренең Татарстан Республикасында һөнәри берлегенең региональ оешмасы;

3 нче урын - “Әлмәт политехника техникумы” ДАҺБУ;

3 нче урында - «Татэнерго» АҖ филиалы - Зәй ГРЭСы.

Региональ этапта җиңүчеләр булган барлык предприятиеләр дә Конкурсның бөтенроссия этабында катнашты, аңа йомгак 7 декабрьдә ясалачак.

Предприятиеләребезгә җиңүләр һәм лаеклы бүләкләр телибез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: